38. Порядок реєстрації об’єктів промислової власності.

 Подача заявки до Державної служби інтелектуальної власності України ( на адресу Державного підприємства "Український інститут промислової власності"). Подати самому, через патентного повіреного або іншу довірену особу.

Заявка – сукупність документів, необхідних для видачі патенту.

Заявка на винахід повинна стосуватися одного винаходу або групи винаходів, пов'язаних єдиним винахідницьким задумом (вимога єдиності винаходу).

Заявка на корисну модель повинна стосуватися однієї корисної моделі.

Заявка складається українською мовою й повинна містити:

·                   заяву про видачу патенту на винахід (корисну модель); У  заяві  про  видачу  патенту  (деклараційного   патенту) необхідно вказати заявника (заявників) і його (їх) адресу, а також винахідника (винахідників).  Винахідник має право  вимагати,  щоб  його  не  згадували  як винахідника   даного   винаходу   (корисної  моделі)  в  будь-якій публікації Установи, зокрема у відомостях про заявку чи патент.

·                   опис винаходу (корисної моделі); Опис винаходу  (корисної  моделі)  повинен  викладатися  у визначеному  порядку  і розкривати суть винаходу (корисної моделі) настільки ясно  і  повно,  щоб  його  зміг  здійснити  фахівець  у зазначеній галузі.

·                   формулу винаходу (корисної моделі); повинна виражати його суть, базуватися на описі і викладатися у визначеному порядку ясно і стисло.

·                   креслення (якщо на них є посилання в описі);

·                   реферат.

За подання заявки сплачується збір.  Документ про  сплату збору  повинен  надійти  до  Установи разом з заявкою або протягом двох  місяців  після дати подання заявки. Цей строк продовжується, але  не  більше  ніж  на  шість  місяців, якщо до його спливу буде подано  відповідне  клопотання  та  сплачено збір за його подання.

Датою  подання   заявки   є   дата   одержання   Установою матеріалів, що містять принаймні:заяву у довільній формі про видачу патенту, відомості про заявника та його адресу, матеріал, що складає враження опису винаходу/корисної моделі/промислового зразка + для промислового зразка – зображення.

Потім – експертиза:

1.                Формальна:

·                   встановлюється дата подання заявки

·                   чи є об’єкт об’єктом промислової власності

·                   перевірка відповідності формальним вимогам щодо комплексності і правильності подання заявки

·                   перевірка документу про сплату збору

2.                Кваліфікаційна – перевірка на відповідність умовам паатентоздатності

У разі вдалого проходження експертизи (для корисних моделей - , на підставі рішення про видачу патенту – реєстрація патенту у державному реєстрі, а також публікація у бюлетені відомостей про видачу патенту.

Патент видається протягом місяця з дня реєстрації. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  Наверх ↑