31. Зустрічна торгівля і її особливості.

 Зустрічна торгівля являє собою компенсаційний договір, який може бути у різних видах: 1)договір на без валютній основі, 2) договір на комерційній основі – передбачає часткову грошову компенсацію або копію з зобов’язанням двосторонньої угоди; 3) компенсація договору на основі виробничої співпраці (з давальчеською сировиною). Договір з давальчеською сировиною являє собою постачання сировини, оплата за яку здійснюється виробленими товарами з цієї сировини.

Переваги зустрічних договорів:

- фінансове, технологічне та маркетингове.

32. Інструменти стимулювання економіки.

 Сучасний механізм стимулювання експорту розвинених країн характеризується великою кількістю форм та інструментів:

1)державне кредитування. Держава встановлює зниження % ставки по експортним кредитам і продовжує строки кредитування експорту. З цією метою в державах створюються спец. банки, організації, фонди, які надають кредити для експортерів.

2)змішане кредитування (приватне та державне)

3)надання коштів каналам допомоги для фірм, що експортують свою продукцію та країн, що розвиваються

4)державне страхування експортних кредитів – страхування здійснюється за низькими ставками, що дозволяє значно підвищити зацікавленість пропозиції в продажу товарів на зовнішній ринок

5)податкові пільги для експортерів – ця форма стимулювання експорту залежить від застосування тієї чи іншої податкової системи. Якщо в країні існує система з прямими податками, то експортеру надаються різні знижки з податків на доходи або відстрочка з їх виплати в залежності від суми експорту або темпу росту експортних операцій. А якщо в країнв непрямі податки, то експортер звільняється від їх виплати.

6)виділення субсидій на експорт. – бюджетні виплати експортерам, що дає їм змогу продавати товар іноземним покупцям за цінами нищими, ніж на внутрішньому ринку. Використовується в тому випадку, коли йде гостра конкуренція.

7)організація та інформаційне сприяння з боку держави в експорті. – це організація торгових виставок та ярмарок закордоном, виявлення практичної допомоги з боку апарату посольств, забезпечення фірм торгово – економічною інформацією.

33. Карпатський євро-регіон.

Асоціація «Карпатський Єврорегіон» була створена у лютому 1993 р. в м.Дебрецен (Угорщина) представниками органів місцевого самоврядування і місцевих адміністрацій Польщі, Угорщини, України, Словаччини та Румунії. Мета: Орг-ія координації дії в підтримку екон-го , наук-го, еколог-го, культ-го спів робіт-ва

 Карпатський Єврорегіон - відкрите міжнародне об'єднання адміністративних одиниць і може збільшуватися за рахунок інших територіальних суб'єктів у регіоні Карпатського хребта. Виникнення Карпатського Єврорегіону сприяло пожвавленню тут міжнародного співробітництва в галузі ек. Це створення функціонування на субрегіональному рівні спільних виробничих підприємств, виробничих та інтелектуальних ек. об'єднань, спільна діяльність торговельних установ та комерційних об'єктів. Це - міжнародне співробітництво органів освіти та культурно-освітніх організацій, а також органів державного управління та місцевого самоврядування. Україна як незалежна держава уклала зі своїми сусідами-державами Карпатського ареалу державні угоди про дружбу та співробітництво на перспективу.

Ек. служби органів, державного та місцевого самоврядування дають змогу значно поліпшити співробітництво щодо розв'язання спільних ек. проблем

34. ключові характ. форм міжнародної ек. Інтеграції.

 МЕІ являє собою вищий рівень розвитку МЕВ, сутність яких полягає у взаємному переплетінні ек. країн.

Форми МЕІ:

1)зона преференціальної торгівлі – зменшення тарифів у торгівлі країн - учасниць(АСЕАН)

2)зона вільної торгівлі - діє спеціальний льотний режим в країні і між ними, при якому ліквідуються тарифи для країн – учасниць і залишаються в торгівлі з третіми країнами (НАФТА)

3)митний союз – домовленість між країнами, які передбачають ліквідування внутрішніх тарифів і встановлення єдиного зовнішнього тарифу.

4)спільний ринок – вільне переміщення робочої сили та капіталу

5)економічний союз – єдина політика країн – учасниць на зовнішніх ринках.

6)політичний союз – держава узгоджує єдину політику в воєнній, культурній, дипломатичній галузі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64  Наверх ↑