170.Аудит ефективності фінансово-господарської діяльності.

Одним з етапів аудиту фінансово-господарської діяльності є перевірка фінансової звітності, зокрема балансів. Баланс суб’єктів підприємницької діяльності перевіряється у два етапи:

1) попередня документальна перевірка або камеральна;

2) документальна перевірка.

Камеральній перевірці балансу підлягають такі питання:- повнота і своєчасність подання; - наявність у поданих документах усіх необхідних реквізитів;- узгодженість звітних даних.

Своєчасність подання річних і квартальних балансів.

Відповідно до Положення “Про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні”, затвердженого Постановою КМУ України від 3 квітня 1993 року № 250, (із змінами і доповненнями) підприємства подають державним податковим адміністраціям за своїм місце-знаходженням бухгалтерські звіти в порядку і терміни, встановлені чинним законодавством.Але з прийняттям Закону “Про оподаткування під-приємств” № 283/97-ВР від 22.05.97р. баланс підприємства не вважається податковою звітністю і не подається до податкових органів. Він надси-лається на адресу органів державної статистики відповідно до Закону України “Про державну статистику”.

Наявність усіх необхідних реквізитів.

Порядок заповнення звітів визначений в Інструкції “Про порядок заповнення форм квартального бухгалтерського звіту підприємства, та в Інструкції “Про порядок заповнення форм річного бухгал-терського звіту підприємства”, затверджених наказом Міністерства фінансів України відповідно від 09.08.93 р. № 55 та 08.08.95р. № 39 (із змінами та доповненнями) . Відповідно до цих документів заглавна частина форм заповнюється у наступному порядку: реквізит “Підприємства”; реквізит “Тери-торія”; реквізит “Форма власності”; реквізит “Галузь”;реквізит “Орган державного управління”; реквізит “Кількість підприємств”;реквізит “Ад-реса”; коди за ЄДРПОУ, за СПАТО, за КРВ, за СПОДУ.

Узгодженість звітних даних.

Узгодженість звітних даних перевіряється шляхом порівняння однойменних даних у різних формах звітності. Документальна перевірка балансу про-водиться безпосередньо за місцем знаходження платника податків - суб’єкта підприємницької діяльності на підставі даних бухгалтерського обліку та первинних документів.

Перевірці підлягає таке питання:-чи відповідають показники балансу даним Головної книги, журналів-ордерів і аналітичного обліку.

Показники балансу повинні відповідати даним Головної книги:

1) показники активу балансу повинні дорівнювати дебетовим сальдо Головної книги;

2) показники пасиву балансу повинні дорівнювати кредитовим сальдо Головної книги.

Головна книга повинна бути пронумерована, прошнурована і скріплена печаткою і підписами директора і главного бухгалтера підприємства.

Після цього перевіряють чи правильно до Головної книги, а відповідно і до балансу, вписані обороти і сальдо з журналів-ордерів і відомостей, які складаються на підставі даних аналітичного обліку. Після здійснення вищенаведеного можна зробити висновок щодо ефективності фінансово-господар-ської діяльності підприємства.

171. Операційний аудит (управлінський аудит)- цевивчення аудиторами операцій компанії з метою сформулювати рекомендації щодо економічного використання ресурсів, ефективного досягнення цілей.Мета операційного аудиту допомогти керів-никам у виконанні їх обов’язків. Результатом цього може бути збільшення рентабельності компанії.

 Складові операційного аудиту:

- функціональний

- організаційний

- спеціальний

Функціональний стосується однієї або декількох функцій господарської системи (наприклад, вив-чається функція готівкових розрахунків одного підрозділу чи підприємства в цілому, організація розрахунків з постачальниками чи покупцями). Переваги цього аудиту полягають в тому, що можлива спеціалізація аудиторів (перевіряючих), недоліки - неможливість оцінити міжфункціональні зв'язки.

Організаційний: вивчає ефективність і про-дуктивність взаємодії функцій системи. Важливим при цьому є вивчення планування і координування господарської діяльності. Спеціальний: Визнача-ється потребами адміністрації. Наприклад, проведення перевірки спеціалістами дотримання технологічних норм у виробництві чи ефективності використання певного обладнання, обчислювальної техніки тощо.

Основним завданням операційного аудиту є сприяння забезпеченню суб'єктами господарювання законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку, складення достовірної фінансової звітності.

Згідно Постанови КМУ, операційний аудит включає:1) проведення моніторингу окремих гос-подарських операцій, які здійснені суб'єктами господарювання та/або заплановані доздійснення.

2)розроблення програми, яка затверджується керівником органу служби та подається для озна-йомлення керівникові суб'єкта господарювання

3)перевірку здійснення ризикових операцій щодо Законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку, складення і подання фінансової звітності;

4)підготовку для подання керівникові суб'єкта господарювання, органу управління та у разі потреби Фонду державного майна пропозицій щодо ефективного використання державних чи комунальних коштів та/або майна, усунення недоліків і порушень, виявлених за результатами моніторингу господарських операцій та/або перевірки;5)оцінку стану усунення керівником суб'єкта господарювання недоліків і порушень, виявлених за результатами моніторингу госпо-дарських операцій та/або перевірки;6)аналіз річної фінансової звітності суб'єкта господарювання; оцінку врахування пропозицій, внесених керів-никові суб'єкта господарювання протягом звітного року за результатами моніторингу господарських операцій та/або перевірки; розроблення проекту аудиторського звіту із зазначенням висновків і пропозицій; обговорення проекту аудиторського звіту зкерівником суб'єкта господарювання; підписання аудиторського звіту; подання аудиторського звіту керівникові суб'єкта госпо-дарювання.

Відображення результатів операційного аудиту.

Результати операційного аудиту відображаються в аудиторському звіті. Аудиторський звіт розгля-дається за участю керівника та уповноважених представників суб'єкта господарювання. їх заува-ження і пропозиції враховуються або відобража-ються у протоколі розбіжностей, який додається до звіту.Аудиторський звіт складається у трьох примірниках. Перший примірник аудиторського звіту залишається в органі служби, другий подається керівникові суб'єкта господарювання, третій - органові управління.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑