152.Аудит забезпечення наступних витрат і платежів.

Аудитор перевіряє забезпечення майбутніх витрат і платежів (рахунок 47) за такими субрахунками: 471"Забезпечення виплат відпусток", 472"Додаткове пенсійне забезпечення", 473 "Забезпечення гарантійних зобов'язань", 474 "Забезпечення інших витрат і платежів".Аудитору слід врахувати, що за кредитом рахунка 47 "Забезпе­чення май-бутніх витрат і платежів" відображається нарахування забезпечень, за де-бетом - їх використання.
Зокрема, сума забезпечення виплат відпусток визначається щомі­сячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівни­кам і від-сотка, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. На цьому субрахунку також узагальнюється інформація про забезпечен­ня обов'язкових відрахувань (зборів) на обов'язкове державне пен­сійне страхування, соціальне страху-вання.Здійснюючи аудиторську перевірку операцій, пов'язаних зі ство­ренням резервів грошових коштів, слід з'ясувати законність ство­рення резервів, тобто встановити, які резерви створені на підприємстві й чи передбачено це статутом, іншими установчими документами.
Відтак аудитор перевіряє правильність встанов-лених нормативів відрахувань у резерви і величини самих резервів, достовірність да­них інвентаризації резервів майбутніх витрат і платежів. Зайві на­раховані суми сторнуються, а недонараховані донараховуються.
Обґрунтованість включення резервованих сум на рахунки ви­робничих витрат встановлюють на підставі записів із дебетом ра­хунків 23 "Вироб-ництво", 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адмі­ністративні витрати" і кредиту рахунка 47 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів".

153.Аудит довгострокових і поточних зобов’язань.

При аудиті довгострокових і поточних зобов’язань аудитору важливо знати і керуватися такими нормативними актами: ЗУ «Про БО і ФЗ», ПСБО 11, та методичними рекомендаціями.

Завдання аудиту операцій з довгострокових і поточних зобов.:1.оцінка стану розрахунково-платіжної дисципліни за всіма видами розрахунків з кредиторами під-ва.2.встановлення наявності, пра-вильного оформлення документів, що визначають права та обов’язки сторін з постачання матеріальних запасів, а також дотримання договір-них умов.3.оцінка повноти відображення здій-нених операцій бухгалтерського обліку щодо довгостро-кової і короткострокової дебіторської заборго-ваності.4.оцінка си-ми розрахунків з персоналом, її ефективність, оцінка стану синтетичного і аналітичного обліку операцій з оплати праці. 5.встановлення правил організації обліку робочого часу і виробітку на підприємстві, обгрунтування нарахувань заробітної плати. 6.перевірка дотримання податкового законодавства по операціях з оплати праці, розрахунків з бюджетом та по соціальному страхуванню. 7.встановлення дотримання чинного законодавства, доцільності та обгрунтованості управлінських рішень при здій-ненні операцій з постачальниками, підряднками, банками та іншими фінансовими установами. 8.перевірка правильності нарахування та своєчасної сплати відсотків за позиками та кредитами. Послідовність аудиторської перевірки заборго-ваності по кредитах та займах:-перевірка наявності договорів на отримання кредиту або займу;-перевірка наявності договорів займів та кредитів іншим підприємствам або працівникам; перевірка првильної класифікації кредитів та займів на довгострокові та короткострокові: -перевірка цільового використання кредитів;-перев повноти і своєчасності погашення кредитів, складання переліку несвоєчасно погашених кредитів та займів

перевірка правильності нарахування % та їх сплати;-перев правильності кореспонденції рахунків і відображення їх у головній книзі і фінансовій звітності;-перев правильності застосування курсу валют при отриманні і погашенні кредитів в національній валюті;-перев розрахунків з бюджетом та по іншим розрахунковим платежам:

установлений перелік зборів, які сплачуються під-вом

установл предметну область свого аудиторського дослідження

перевірка правильності застосування ставок по розрахунку податків і зборів і перев застосуваня пільг в сфері оподаткування

перев повноти та своєчасності сплати платежів у бюджет

правильне складання податкової декларації і своєчасної подачі до податкових установ.

Типові помилки під час аудиту короткострокових і догострокових зобов.:

відсутність первинних документів і їх неправильне оформлення

ведення обліку операцій довгострокової і короткострокової кредиторської заборгованості на не відповідних рахунках

не вірна класифікація кредиторської заборгованості

не врна оцінка кредит заборгов

переврка документів – відсутність на них відповідних первинних реквізитів, що є підставою виникнення кредит заборгов

несвоєчасне списання заборгов після закінчення строку позовної давності.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑