140.Мета аудиту фінансової звітності.

МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТ АУ-ДИТУ 200 Мета аудиту фінан-сових звітів полягає в наданні аудиторові можливості висловити думку про те, чи складені фінансові звіти в усіх суттєвих аспектах відповідно до застосо-ваної концептуальної основи фінан-сової звітності.

Аудит - перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб'єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність у всіх суттєвих аспектах і відповідність вимогам законів України, П(С)БО або інших правил (внутрішніх положень суб'єктів господарювання) згідно з вимогами користувачів.

Метою аудиту фінансової звітності є формування аудитором висновку про достовірність фінансової звітності у всіх суттєвих аспектах, які регламентують порядок підготовки і представлення фінансових звітів. Мета аудиту - це підтвердження незалежним експертом, яким є аудитор, достовірності фінансової інформації підприємства, як в цілому, так і щодо окремих її аспектів, а у випадках виникнення розбіжностей - аудитор виступає арбітром.

Обов'язковий аудит - підтвердження достовірності і повноти річної і консолідованої фінансової звітності відкритих акціонерних товариств, підприємств - емітентів облігацій, професійних учасників ринку цінних паперів, фінансових установ і інших суб'єктів господарювання, звітність яких згідно з законодавством України підлягає офіційному оприлюдненню, за винятком установ і організацій, які повністю містяться за рахунок державного бюджету; перевірка фінансового стану засновників банків, підприємств з іноземними інвестиціями, відкритих акціонерних товариств (окрім фізичних осіб), страхових і холдингових компаній, інститутів сумісного інвестування, довірчих товариств і інших фінансових посередників; емітентів цінних паперів при отриманні ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Добровільний аудит - на вимогу або за бажанням власників (учасників) і акціонерів підприємств будь-якої форми власності і інших користувачів фінансової звітності, зокрема оглядові перевірки.

Аудит спеціального призначення - для підтвердження достовірності обліку і відображення в звітності окремих аспектів діяльності підприємства, наприклад, обліку товарно-матеріальних цінностей або розрахунків з дебіторами і кредиторами, правильності розрахунку і сплати податків - податковий аудит.

Аудит при реорганізації, ліквідації, банкрутстві підприємств - для підтвердження дійсної чистої вартості активів і зобов'язань підприємства.

Аудит платоспроможності і фінансового стану партнерів і клієнтів - для банків при видачі кредитів, для всіх підприємств, які бажають переконатися в «надійності» свого потенційного партнера.

Міжнародний аудит - для іноземних інвесторів, для виходу на зовнішні фінансові ринки.

141.Інформаційне забезпечення аудиту фінансової звітності.

Регламентується МСА 200, 300

Інформаційне забезпечення аудиту – систематизована сукупність достатньої і доречної інфо, яка може бути використана в процесі аудиту для досягнення поставленої мети і вирішення завдань.

-законодавче

-нормативно-довідкове

-організаційне

-договірне

-спеціалізовані методичні та розпорядчі матеріали підприємства

-фін інфо попередніх і поточних періодів та інфо перспективнго характеру.

Класифікація інфо,яка викорстовується аудитором за її джерелами:БО, оперативний, статистичний, статутні документи, планові дані, документація попередніх перевірок, матеріали інвентаризації активів і пасивів, ін дані (свідоцтво про держ реєстрацію, доки повязані з приватизацією, реструктуризацією, перевірок з боку банків, бланки суворої звітності...)

Проф Білуха пропонує таку класифікацію:

-законодавча - закони і постанови, які прийняла Верховна Рада України, Укази Президента України, постанови уряду та інші законодавчі акти, що регулюють питання господарської діяльності суб'єктів аудиторського контролю

-планова - з перспективних і поточних планів, які розробляють безпосередньо на суб'єкті аудиторського контролю. (бюджети реалізації і витрат, прибутків та ін.)

-технологічна - ідомості про технологію виробництва, технічні й технологічні умови експлуатації обладнання і технологічних ліній, технічні умови якості та ін (ехнічна і проектно-технологічна документація, паспорти та ін.)

- організаційно-управлінська - установчі документи суб'єкта аудиторського контролю, накази і розпорядження керівника, посадові інструкції та ін

- фактографічна інформація характеризує об'єкти аудиту на основі даних, що відображені у первинних документах, облікових регістрах, бухгалтерській і статистичній звітності.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑