78. Тести, їх види та використання в аудиті.

 Аудиторські свідчення отримують в процесі перевірок в результаті належного поєднання тесту систем контролю і процедур перевірки на суттєвість.

 Тести систем контролю – це тести, які виконуються для одержання аудиторських свідчень відносно відповідності структури та ефективності функціонування систем обліку та внутрішнього аудиту.

 Таким чином тести систем контролю означають перелік методів і порядок їх застосування аудиторами для оцінки функціонування систем обліку і внутрішнього аудиту.

Відповідно до МСА 330 "Аудиторські процедури відповідно до оцінених ризиків" тести контролю проводяться, якщо оцінка аудитором ризиків включає очікування операційної ефективності контролю.

 Аудиторські тести класифікуються у відповідності з процедурою їх здійснення розрізняють: ротаційні, глибинні, тести слабких місць, наскрізні.

 Ротаційні тести – порядок, у відповідності до якого об’єкти, які підлягають аудиторській перевірці вибираються аудиторами по черзі на принципах ротації.

 Глибинні тести – певна вибірка операцій, що перевіряється на всіх стадіях облікового процесу.

 Тести слабких місць – призначені для перевірки конкретного аспекту обліково-аналітичної роботи, де аудитор припускає наявність помилок і при встановленні помилок база перевірки розширюється.

 Наскрізні – це форма поглибленого тесту, яка використовується для вивчення системи в цілому.

Аудитор може провести наступні тести для відповідності внутрішнього контролю. Насамперед перевірку первинних документів, які підтверджують операції та інші події з метою отримання аудиторських доказів про відповідність функціонування системи внутрішнього контролю, наприклад, перевірка порядку надавання дозволу на проведення певної категорії операцій на підприємстві.

 Крім тестів систем контролю при аудиторських перевірках використовується система незалежних тестів. Вони призначені для перевірки операцій залишків з метою отримання свідчень про повноту, правильність і законність операцій, які включаються в бухгалтерську і фінансову звітність.

79. Статистичні та нестатистичні методи вибіркового дослідження.

Існуючі методи аудиторської вибірки можна поділити на статистичні і нестатистичні. Статистичні методи вибірки базуються на припущенні, що кожна одиниця сукупності має наперед відому (хоча і не обо­в'язково однакову) ймовірність бути вибраною під час тесту­вання. Найчастіше викор-ся такі статистичні методи: Вибір випадковіш способом. Цей метод означає, що кож­на одиниця сукупності має однакову ймовірність бути обра­ною. При цьому одиниці із сукупності вибираються випадко­вим способом, із можливим викор-ням таблиці випадко­вих чисел. Систематична вибірка. У разі викор-ня систематичної вибірки одиниці із сукупності вибираються через певні однакові інтервали. Величина однакового інтервалу визнач-ся діленням к-ті одиниць у сукупності на розмір вибірки, яку необхідно зробити. Багатоступенева вибірка. Багатоступенева вибірка означає кількаразове проведення вибірки на різних рівнях. Прикладом багатоступеневої вибірки може бути вибір кількох сальдо рахун­ків БО, які необхідно підтвердити, з наступ­ним відбором кількох рахунків-фактур чи накладних для кожно­го рахунку. Що стосується нестатистичних (довільних) методів вибірки, то у разі їх застосування ймовірність кожної одиниці сукупності бути обраною для тестування наперед невідома. Тому, застосо­вуючи нестатистичні методи вибірки, аудитор має бути впевне­ним, що обрані ним для тестування одиниці сукупності є справді типовими для цієї сукупності. Оцінюючи результати аудит. вибірки, аудитори роблять два типи висновків: вони або залишаються задоволеними результатами аудит. вибірки, отримавши до­статню к-ть аудит. свідчень, або вирішують збільши­ти обсяг вибірки. При вибірковій перевірці застосовують метод статистичної вибірки до елементів популяції тоді, коли з неї вже вибрані най­більш значні елементи перевіркою суцільним способом. Вживається також групування елементів за однаковими озна­ками, наприклад відокремлюють рахунки на приблизну однакову суму і вибірку роблять зі створеної підгрупи.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑