60.Фінансові інтереси. Заохочення.

Регулюються КЕПБ п.340, 350 Фін. інтереси. Аудитор може мати власні фін інтереси або знати про фін інтереси близьких родичів, що в може викликати загрози дотриманню фундаментальних принципів. Наприклад, за наявності мотиву та можливості маніпулювання інфо щодо цін задля отримання фін вигод може створюватись загроза власного інтересу щодо об'єктивності та конфіденційності у випадках, коли аудитор: *має прямий або опосередкований фін інтерес в організації-роботодавцеві; *може отримувати премії в залежності від прибутку, а на розмір такої премії безпосередньо впливають рішення, що приймаються аудитором; *володіє, прямо або опосередковано, опціонами на акції в організації-роботодавцеві або може мати на них право. До числа застережних заходів можуть входити: *політика та процедури визначення рівня та форми винагородження старшого управл персоналу комітетом, що є незалежним від нього; *розкриття всіх відповідних інтересів та будь-яких планів найвищому упр персоналу; *отримання консультацій керівництва або найвищого управл персоналу організації-роботодавця, в разі доречності; *процедури внутр та зовн аудиту; *ознайомлення з сучасним станом етичних вимог, законодавчих обмежень.

Заохочення. Також аудитору або його найближчому родичеві можуть пропонувати заохочення. Таке заохочення може набирати різні форми, включаючи подарунки, запрошення, преференційне ставлення та неприйнятні посилання на дружбу або лояльність. Пропозиції заохочень можуть створювати загрози дотриманню фундаментальних принципів. Загрози власного інтересу щодо об'єктивності або конфіденційності створюються, якщо заохочення робляться з метою невідповідним чином вплинути на дії або рішення, підштовхнути до порушення законів або до нечесної поведінки чи отримати конфіденційну інформацію. Загрози тиску щодо об'єктивності або конфіденційності виникають у разі, якщо заохочення приймається, а потім починаються загрози щодо оприлюднення інфо про це для руйнування репутації аудитора. Аудитор не повинен пропонувати заохочення задля протизаконного впливу на професійне судження третьої сторони.

61.Контроль якості роботи аудиторів та його забезпечення.

НПА: 1)МСКЯ № 1; 2)Концепт основи контролю ауд діяльності в Україні № 182 (3); 3) Положення з нац практики контролю якості ауд послуг № 1; 4)Критерії формування плану зовн перевірки систем контролю якості ауд фірм від 27.11.2008 № 196/9.1; 5)МСА № 220 «Контроль якості аудиту»

За визначенням АПУ якісною визначається та аудиторська послуга, яка виконується з дотриманням проф стандартів, законодавчих та нормативних вимог і задовольняє потреби користувачів. Якість аудиторських послуг є прямим результатом професійної компетентності і досвіту аудитора. Існує 2 види контролю якості ауд. послуг: 1.зовнішній; 2.внутрішній. Зовнішній здійснює АПУ, він підрозділяється на: попередній, поточний, подальший. АПУ для реалізації зовн контролю якості аудиту створила профільну комісію по контролю якості, яка займається перевіркою системи контролю якості ауд фірм і визначає перелік обов’язкових питань ауд перевірки з урахуванням строків і обсягів діяльності, кількості аудиторських перевірок на одного аудитора, середньої вартості замовлення, наявності скарг на роботу ауд фірми. Створює комісію (5 чоловік), залучає різних сертифікованих аудиторів, формується постійно діюча група, в яку не входять члени комісії, займається контролем якості послуг.

АПУ зобов’язується оприлюднювати перелік фірм, які пройшли контроль якості (не рідше одного разу на 5 років) і результати цих перевірок.

А АПУ здійснює контроль за діяльністю проф. організацій. До обов’язкових документів для контролю якості аудит. фірми відносяться: *наказ про затвердження політики контролю якості фірми; *внутрішньо-фірмові стандарти контролю якості; *положення про ціноутворення; *особові справи аудиторів; *свідоцтво про конфіденційність фірми і зберігання роб. доків; *свідоцтво про здійсн моніторингу контролю якості на ауд. фірмі.

 Перелік документів, який перевіряється для контролю окремих перевірок та замовлень: -наказ про прийняття клієнта і продовження з ним співпраці; -наказ про призначення групи виконавців; -договір про прийнятті замовлення; -вся роб. документація по замовл.; -результати наданих послуг (звіт або висновок).

Контроль якості для ауд фірми – необхідність запровадження системи контролю якості для фірми, яка б надавала достатню впевненості, що фірма в цілому і її персонал дотримуються НПА, а висновки аудиторів відповідають наявним обставинам.

Елементи контролю якості аудиторських перевірок:

1. політика; 2. процедура

Складові політики: *проф. та етичні вимоги до персоналу; *делегування повноважень; *навички і компетентність; *відпов. техн. підготовки і досвід; *консультування; *прийм. і продовження співпраці з клієнтом; *моніторинг адекватності

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑