52.Рекламування аудиторських послуг.

Аудит - це особлива форма підприємницької діяльності, важливу роль в якій відіграє довіра замовника аудиторських послуг до виконавця. На початковому етапі, з одного боку, аудиторська фірма повинна проінформувати про свої послуги з метою залучення якомога більшого числа клієнтів, а з іншого боку, не переступити межу етичних норм, що зруйнує довіру до ім'я фірми.

КЕПБ – Розд 150 п.2 Рекламуючи себе та свою роботу, професійний бухгалтер не повинен негативно виливані па репутацію професії. Професійний бухгалтер має бути чесним та правдивим, і не повинен: - перебільшувати свої можливості з послуг, які він може надавати, своєї кваліфікації або досвіду; або - зневажливо посилатись на роботу інших професійних бухгалтерів або робити некоректні порівняння.

До заходів, що не відповідають наведеним вище критеріям, можна віднести такі: * формування помилкових, оманливих чи невиправданих очікувань сприятливих результатів; * натяк на можливість впливу на рішення будь-якого суду, арбітражного суду, регулювального органу чи посадової особи; * хвалебні заяви про себе, що не ґрунтуються на фактах, які можна перевірити; * порівняння з іншими бухгалтерами-практиками; * що містять будь-які інші заяви, які можуть призвести до того, що навіть розсудлива людина неправильно їх зрозуміє або буде введена ними в оману;* необґрунтоване проголошення себе експертом або фахівцем у певній сфері бухгалтерського обліку.

Важливим моментом є те, що на даний момент в Україні відсутній рейтинг аудиторських фірм та окремих аудиторів, що працюють самостійно, це призводить до того, що користувач має обирати професійного бухгалтера-практика, яким може бути як окремий аудитор, так і аудиторська фірма, лише за рекламою (навмання). Аудиторська Палата України намагалася сформувати на сайті рейтинг професійних бухгалтерів-практиків, але по цей день так і не сформувала, що на мою думку є негативним фактором в аудиторській діяльності

53. Подарунки та заохочення.

Згідно з п.260 Кодексу етики професійних бухгалтерів rлієнти можуть пропонувати професійному аудиторові, його найближчим або близьким родичам подарунки або інші заохочення. Такі пропозиції зазвичай створюють загрози недотримай фундаментальних принципів. Так, наприклад, загрози власного інтересу щодо об'єктивності можуть виникнути у випадку прийнятті від клієнта подарунку; загроза тиску щодо об'єктивності може виникнути внаслідок можливого оприлюднення інформації про та пропозиції. Значущість таких загроз залежить від характеру, вартості подарунку намірів, з якими здійснюється пропозиція. Якщо подарунки або заохочення, які розсудлива та поінформована третя сторона, що має всю відповідну інформацію, визнає як вочевидь незначні, аудитор доходить висновку, що пропозицію зроблено в ході звичайної діяльності без конкретної спроби вплинути на рішення або отримати інформацію. В таких випадках аудитор може зробити висновок про відсутність значущої загрози недотримання фундаментальних принципів. Якщо згідно оцінки загрози є іншими, ніж явно незначні, слід розглянути та застосувати застережні заходи для їх усунення або зменшення до прийнятного рівня. Якщо загрози неможливо усунути або зменшити до прийнятного рівня через застосування застережних заходів, аудитор повинен відмовитися від такої пропозиції. Також у п. 360 Кодексу етики зазначається, що аудитор може опинитись в ситуації, коли від нього очікується пропонування заохочень або він знаходиться під тиском пропонування заохочень задля впливу на судження іншої особи чи організації, на процес прийняття рішення або отримання конфіденційної інформації. Такий тиск може походити з самої організації-роботодавця, наприклад,від колеги або керівника. Він може походити й від зовнішньої особи чи організації, які пропонують дії чи ділові рішення, що нададуть переваги організації-роботодавцеві, таким чином невідповідно впливаючи на штатного професійного бухгалтера. У цьому випадку аудитор не повинен пропонувати заохочення задля протизаконного впливу на професійне судження третьої сторони. Якщо тиск щодо неетичного пропонування заохочення походить від самої організації-роботодавця, аудитор повинен дотримуватись принципів та настанов щодо вирішення етичних конфліктів.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑