50. Фундаментальні принципи професійної етики, що застосовуються до професійних бухгалтерів-практиків. Професійне призначення.

Основним нормативним актом, який регламентує етичну сторону діяльності аудитора – це Кодекс етики професійних бухгалтерів.

До фундаментальних принципів професійної етики бухгалтерів та аудиторів відносять: чесність (професійний бухгалтер повинен бути прямим та чесним у всіх професійних та ділових стосунках); об’єктивність (професійний бухгалтер не повинен допускати упередженості, конфлікту інтересів або неналежного впливу з боку інших осіб на його професійні або ділові судження); професійна компетентність та належна ретельність (професійний бухгалтер зобов'язаний постійно підтримувати професійні знання та навички на рівні, потрібному для надання клієнтові чи роботодавцеві компетентних професійних послуг, що базуються на знаннях сучасних тенденцій практики, законодавства та технології. Надаючи професійні послуги, професійний бухгалтер повинен діяти сумлінно і дотримуватись застосовних технічних та професійних стандартів); конфіденційність (професійний бухгалтер повинен поважати конфіденційність інформації, отриманої в результаті професійних та ділових стосунків, і не розголошувати таку інформацію третім сторонам без належних та визначених повноважень, якщо немає юридичного чи професійного права для розголошення цієї інформації. Професійний бухгалтер не повинен використовувати конфіденційну інформацію, отриману в результаті професійних та ділових стосунків, в особистих цілях чи в інтересах третіх сторін); професійна поведінка (професійний бухгалтер повинен дотримуватись відповідних законів та нормативних актів та утримуватись від будь-яких дій, які можуть дискредитувати професію); незалежність (з метою дотримання незалежності забороняється проведення аудиту аудитором, який має прямі родинні зв’язки з керівництвом підприємства-клієнта, особисті майнові інтереси в цьому підприємстві, якщо він є членом керівництва або засновником підприємства, якщо він є працівником підприємства або дочірньої структури).

51. Гонорари та інші винагороди.

Кодекс етики проф бухгалтерів Розд 240

Ведучи переговори стосовно надання професійних послуг, професійний бухгалтер-практик може призначати за них ту ціну, яку він вважає належною. Якщо він призначає нижчу ціну на послуги, ніж інший, це не є неетичним. Але, рівень призначеної ціни може викликати загрози недотримання фундаментальних принципів. Наприклад, якщо ціна настільки низька, що ускладнює виконання завдання у відповідності до застосовних технічних та професійних стандартів, виникає загроза власного інтересу щодо професійної компетентності га належної ретельності.Застережні заходи: *пояснення клієнтові умов завдання, і, зокрема, основи, на якій розраховуються гонорари, та послуги, які охоплює цей гонорар; *призначення на завдання кваліфікованого персоналу й надання йому достатнього часу.

Для деяких типів завдань, що не є завданнями з надання впевненості використовуються умовні гонорари (які залежать від результатів). Але, за деяких обставин вони можуть створювати загрози недотримання фундаментальних принципів. Вони можуть викликати загрозу власного інтересу стосовно об'єктивності. Значущість таких загроз залежить від факторів, що включають: *характер завдання; *межі можливого розміру гонорару; *основу для визначення гонорару; *можливість перевірки результату надання послуги незалежною третьою стороною.

Слід здійснювати оцінку значущості таких загроз і в разі їх очевидної значущості необхідно розглянути і застосувати застережні заходи для їх усунення або зменшення до прийнятного рівня. Такі застережні заходи можуть включати: *підписання попередньої письмової угоди з клієнтом щодо OCHO винагород; *розкриття користувачам виконаної професійним бухгалтером практиком роботи та основи винагороди; *політику та процедури контролю якості; *перевірку роботи, виконаної професійним бухгалтером-практиком об'єктивною третьою стороною.

Загрозу власного інтересу; щодо об'єктивності, професійної компетентності та належної ретельності можуть викликати одержання плати за:

-передання теперішнього клієнта іншому, професійному бухгалтерові - практику або іншому експерту

- від третьої сторони (наприклад, продавця програмного забезпечення) в зв'язку з продажем товарів чи послуг клієнтові.

Професійний бухгалтер-практик не повинен приймати чи сплачувати такі гонорари або винагороди за рекомендації, якщо він не вжив застережних заходів щодо усунення загроз або зменшення їх до прийнятного рівня. Такими застережними заходами можуть бути: розкриття клієнтові домовленості про оплату іншому професійному бухгалтерові за передачу роботи; * розкриття клієнтові домовленостей про отримання плати від іншого професійного бухгалтера-практика за передачу роботи; *отримання попередньої згоди клієнта на комісійну угоду у разі продажу клієнтові товарів та послуг третьою стороною.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑