22. Підвищення кваліфікації аудиторів.

У складі Інституту підготовки спеціалістів статистики та ринку створений Національний центр обліку та аудиту України (НЦОАУ). Осн. завд-ми НЦОАУ є: *методичне і навчальне забезпеч. підготовки бухг-в масової кваліфік. та аудиторів; *забезпеч. наук-х метод-х розробок, що використ-ся у навч. процесі підгот., перепідгот. і підвищ-я кваліфік-ї бухг-рів, аудит-в, статистиків, ревізорів. Для цього в складі центру із числа вчених і практиків у галузі бух. обліку, статистики, аудиту, контролю і ревізії створена науково-метод. рада.

Права на отримання сертиф-та мають громадяни Укр., які здобули вищу освіту, мають певні знання з аудиту та досвід роботи не менше 3 років підряд за фахом ауд-ра, ревізора, юриста, фінансиста або економіста та склали іспит. Порядок і умови продовж. чинності сертиф-та визначені Полож-м "Про сертиф-ю аудиторів", яке затвердж. АПУ. Для отрим. сертиф-та претендент подає до АПУ такі докум-ти: клопотання, копію диплому, виписку з труд. книжки, докум. про оплату. Сертиф-т – офіц.. докум., який засвідчує право на здійсн. аудиту підприємств та господ-х товариств (серія А), банків (серія Б). Є також серія АБ. Бланк сер тиф-та є бланком суворої звітності із зазнач. № та серії. Аудитори, строк дії сертиф-в яких закінчується, не раніше 3-х і не пізніше 1-го місяця до закінч-я строку повинні подати до секретаріату АПУ такі докум.: клопотання установленого зразка, витяг з трудової книжки, сертифікат, термін дії якого закінчується, реферат про аудиторську діяльність і підвищення кваліфікації за період володіння сертифікатом, документ про внесення плати за продовження дії сертифіката. Аудитори, які працюють за фахом від двох до трьох років або за сумісництвом не менше трьох років і не мають зауважень щодо роботи та щодо реферату, проходять співбесіду в постійних комісіях з приймання іспитів. У разі позит-х результ-в співбесіди прізвище аудитора вноситься до Протоколу осіб, дія сер тиф-та яким продовжується на 5 років, а аудитори, які не з'явилися на співбесіду з приводу продовж-я дії сер тиф-та в призначений термін без повідомлення про поважні причини неявки, повинні складати іспити на загальних підставах.

23. Аудитор і аудиторська фірма, їх статус, права, обов’язки та відповідальність.

Аудитор – незал. особа, що має право перевіряти стан фінан-госп-ї ді-сті орг-й та установ на основі контракту, уклад-го з підпр-вом за визначену плату та в ході перевірки складати ауд. висновок, який має юрид. силу в суді. Висновки аудитора щодо фін. стану структури, яку перевіряють, записують в річний звіт про д-сть, який є додатком до балансу. Аудитор повинен мати спец. дозвіл (ліцензію) на право ауд. д-сті. Ауд-ка фірма – юрид. особа, яка безпосер. займається ауд. д-стю і може створ-ся на підставі будь-яких форм власності. Умовою створення такої фірми є те, що в ній є хоча б 1 сертиф-й аудитор. При цьому керівником ауд-ї фірми може бути тільки аудитор.

Відповід-сть аудитора.

Аудитор відповідає за аудит-й висн-к про фін. звітн. і не повинен відповідати за виявлення абсолютно всіх фактів шахр-ва і помилок, які вплив-ть на достов-сть висн-ку. Проте, аудитор повинен отримати гарантію відсутності істотних випадків такого роду для написання позит. аудит.о висн-ку.

Крім цього аудитор несе відповід-сть (матеріальну) в межах умов підписаного договору за поруш-я, пов’яз. з невідповідним використ-м своїх обов’язків, які стали причиною матер-х збитків клієнта Ще під час планув-ня ауд-кої перевірки аудитор повинен оцінити ризик того, що помилки та шахр-во можуть спричинити значні перекручення у фінансовій звітності підпр-ства і звернутися до кер-ва підпр-ва запитом про те, чи всі помилки та випадки шахр-ва документ-но оформл. і представлені йому.

Права аудиторів:* перевіряти док-ти, регістри бух. фін. обліку та іншу док-цію;* отрим-ти від підпр-ва пояснення і додатк. дані, необх. для перевірки;
* отрим-ти від 3-х осіб інф-ю, необх. для аудиту;* проводити інвент-цію матер-х цінностей, коштів, цінних паперів;* залучати до перевірки на договірних засадах фахівців;* провод. аналіз, надавати консулат-ї з пит. обліку, права, консолідації і трансф-ї звітності;* надавати послуги щодо оцінки майна, провед-я експертизи комп'ют-х програм бух. фін. обліку;* сам ост-но визначати форми і способи аудиту;* займатися ауд-ю д-стю індивід-но, створ-ти ауд-кі фірми, об'єдн-ся з іншими ауд-ми в спілку тощо.

Обов'язки аудиторів і ауд-х фірм

Ауд-ри і ауд-кі фірми зобов'яз: 1) належним чином надавати ауд. послуги, перевіряти стан бух. обл. і звітн. замовника, їх достов-сть, повноту і відпов-сть чинному законод. та встан-м нормативам; 2) повід-ти власників, уповноваж-х ними осіб, замовників про виявлені під час проведення ауд. недоліки ведення б.о. і звітн.; 3) зберігати в таємниці інф-ю, отрим. при провед. аудиту та виконанні ін. ауд-х послуг. Не розголош. відомості, що становлять предмет комерц-ї таємн., і не використ. їх у своїх інтересах або в інтересах 3-х осіб; 4) відпов-ти перед замовн-м за поруш. умов договору відпов. до чинних законод-х актів Укр.; 5) обмеж-ти свою д-сть наданням ауд-х послуг та ін. видами робіт, які мають безпосер. віднош. до надання ауд-х послуг у формі консульт-й, перев-к або експертиз.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑