200 Мета і заг.принципи перевірки фін.звітів (скептиц)

МСА 200 встановлює положення і надає рекомендації щодо мети та заг.принципів аудиту фін.звітів. За цим стандартом аудит повинен виконуватись відп.до МСА та Кодексу етики. Аудитор самостійно визначає характер та обсяг процедур, які необхідно виконати для проведення аудиту. Аудитору слід планувати ауд.перевірку для зменшення ауд.ризику до прийнятно низького рівня, який узгоджується з метою перевірки.

  У цьому стандарті визначено поняття професійного скептицизму. Аудитор повинен планувати і проводити перевірку з проф.скептицизмом, усвідомлюючи, що можуть бути обставини, які є причиною суттєвого викривлення у фін.звітах.

210 Умови завдань з ауд.перевірки (лист-зобовяз)

 Стандарт надає рекомендації щодо: погодження умов завдання з клієнтом; складання відповіді аудитора на прохання клієнта змінити умови завдання на такі, що забезпечать нижчий рівень впевненості.

 Перед проведенням аудиту чи супутніх аудиту послуг, аудитор і клієнт повинні досягти домовленості,яку необхідно відобразити у письмовому вигляді. Погоджені умови необхідно документувати в листі-зобовязані.

  Лист-зобовязання містить такі положення: мету аудиту; відповідальність СГ за фін.звітність; обсяг аудиту; форму звітних док-тів; факт існування обмежень аудиту; факт неминучості ризику не виявлення навіть суттєвих перекручень; вимогм вільного доступу до б/я інф-ції.

 При проведені повторних перевірок лист не склад., але складення листа може бути доречним за умов: зміни керівництва СГ; значних змін в стр-рі власності; значних змін хар-ру або масштабів бізнесу клієнта; перегляду умов завдання.

220 Контроль якості

 Якість аудиту – це рівень послуг, при яком аудит, проведений з дотриманням всіх вимог, дозволяє направити рівень суттєвості ауд.ризику до мінімальної величини, а достовірність думки аудитора – до максим.

  Метою 220 є встановлення стандартів та надання рекомендацій щодо відповідальності персоналу фірми щодо процедур контролю якості під час аудиту.

 Структура: вступ; визначення; відповідальність кер-ва за якість аудиту; етичні вимоги; прийняття завдання; призначення групи з аудиту; виконання завдання; моніторинг; дата набуття чинності.

Контроль якості під час аудиту історичної фін. інф-ції

- Партнер з завдання (особа на фірмі, яка несе відп-сть а завдання з аудиту, його виконання та висновок, що надається від імені фірми) повинен бути впевненим, що група з завдання (весь персонал, що виконує завдання з аудиту) має необхідні знання, компетенцію та час, які б дозволили виконати завдання у відп.до проф..стандартів та вимог зак-ва. Партнер з завдання несе відповідальність за загальну якість виконання кожного завдання з аудиту, на яке його призначено.

- Партнер з завдання робить висновок щодо дотримання вимог незалежності стосовно цього завдання з аудиту

- Групи з аудиту виконують процедури контролю якості, що стосуються даного завдання з аудиту

- Партнер з завдання повинен нести відповідальність за те, щоби група з завдання проводила відповідні консультації зі складних чи сумнівних питань

- Прийняття рішення щодо продовження співпраці базується на розгляді важливих питань, що виникли під час проведення попереднього аудиту, чи аудиту, що триває

- Моніторинг - постійний перегляд адекватності і ефективності політики та процедур контролю якості робіт. Партнер з завдання розглядає рез-ти моніторингу та визначає, чи можуть вплинути певні недоліки на виконання завдання з аудиту.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑