540 Аудит облікових оцінок

 Метою цього МСА є встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо ауд.перевірки облікових оцінок, що містяться у фін.звітах.

-            Аудитор  повинен  одержати  достатні  та  відповідні  аудиторські  докази стосовно облікових оцінок. Облікова оцінка - це визначення приблизної вартості об'єктів обліку та суми статті за умови відсутності точних методів оцінювання, наприклад:нарахований дохід; відстрочений податок; резерв на покриття збитків, понесених у результаті судового процесу; збитки від незавершених будівельних контрактів; резерв на покриття претензій за гарантіями.

  Визначення облікової оцінки може бути простим або складним залежно від характеру статті.

  Аудитор повинен розробити та виконати ауд.процедури для отримання достатніх та відповідних АД щодо обґрунтованості облікових оцінок, заданих обставин та відповідності розкриття.

  Перевіряючи облікову оцінку, аудитор повинен обрати  один підхід або поєднання таких підходів: огляд і  тестування процесу, що використовується  упр.персона-лом для здійснення оцінки; використання незалежної  оцінки для порівняння з тією, що була підготовлена управлінським персоналом; огляд подальших подій, які надають аудиторські докази обґрунтованості зробленої облікової оцінки.

545 Аудит оцінок за справедливою вартістю та розкриття інформації

  Мета - встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо ауд.перевірки оцінок за справедливою вартістю та розкриття інф-ції, що міститься у фін.звітах. Цей МСА стосується ауд.міркувань, пов'язаних з оцінюванням, поданням та розкриттям інф-ції про суттєві активи, зобов'язання та окремі компоненти акціонерного капіталу, інф-ція про які подана або розкрита у фін.звітах за справедливою вартістю.

  Оцінки активів, зобов'язань та окремих компонентів акціонерного капіталу можуть виникати як з початкової реєстрації операцій, так і пізніше при зміні вартості. Різні концептуальні основи фін.звітності зумовлюють різні підходи до змін оцінок за справедливою вартістю, які відбуваються з часом. Хоча цей МСА надає рекомендації з аудиту оцінок за справедливою вартістю та розкриття інформації, ауд.докази, отримані з інших ауд.процедур, також можуть бути доречними для оцінок за справедливою вартістю та розкриття інформації.

  Аудитор має отримати достатні та відповідні АД того, що оцінки за справедливою вартістю та розкриття інф-ції зроблені відповідно до застосовної концептуальної основи фінансової звітності суб'єкта господарювання.

550 Зв’язані сторони

 Метою цього МСА є встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо обов'язків аудитора та ауд.процедур стосовно зв'язаних сторін і операцій з такими сторонами.

 Аудитор повинен виконати ауд.процедури, призначені для отримання достатніх та відповідних АД щодо виявлення зв'язаних сторін і розкриття інф-ції про них управлінським персоналом та впливу суттєвих операцій зі зв'язаною стороною на фінансові звіти.

  Аудитор повинен перевірити інф-цію, надану найвищим упр.персоналом, яка подає назви відомих зв'язаних сторін, та виконати наступні ауд.процедури щодо визначення повноти цієї інформації:

- огляд робочих документів за попередній рік стосовно назв зв'язаних сторін;

- перевірка процедур СГ щодо визначення третіх сторін;

- запит стосовно зв’язків найвищого упр.персо­налу і службовців з іншими суб'єктами господарювання;

- перевірка списку акціонерів для визначення основних акціонерів або отримання від реєстратора переліку основних акціонерів;

- огляд протоколів зборів акціонерів і найвищого упр. персоналу, а також інших відповідних установчих документів;

- запит інших аудиторів, що беруть участь у проведенні ауд.перевірки, або попередніх аудиторів стосовно їх знання про додаткові зв'язані сторони;

- перевірка декларацій про податок на прибуток СГ та іншої інформації, що подається до регулятивних органів;

 Якщо за судженням аудитора, ризик невиявлення важливих зв'язаних сторін низький, ці процедури можна за потреби модифікувати.

 Під  час  ауд.перевірки  аудитор  повинен  бути  уважним  щодо операцій,  які  є  незвичними  за даних  обставин  і  можуть вказувати на існування раніше невиявлених зв'язаних сторін. Перевіряючи  ідентифіковані  операції зі  зв'язаними сторонами, аудитор повинен одержати достатні та відповідні аудиторські докази того, що ці операції були належним чином зареєстровані та розкриті.

Аудитор повинен одержати письмові пояснення управлінського персоналу стосовно: повноти наданої операції щодо визначення зв'язаних сторін; відповідності розкриття інформації щодо зв'язаних сторін у фін.звітах.

560 Подальші події

Метою цього МСА є встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо обов'язків аудитора щодо подальших подій. Подальші події - події, що відбуваються між датою фінансових звітів та датою аудиторського висновку та факти, виявлені після дати аудиторського висновку.

Аудитор повинен розглянути вплив подальших подій на фінансові звіти та аудиторський висновок.

 Дата фінансових звітів - це дата останнього періоду, що описується фінансовими звітами, якою, як правило, є дата останнього балансу у фінансових звітах, що проходять аудиторську перевірку.

Дата затвердження фін.звітів - це дата, коли особи, що мають визнані повноваження, оголошують, що вони підготували повний комплект фін.звітів СГ.

Дата аудиторського висновку - це дата, якою аудитор датує свій висновок щодо фінансових звітів.

Дата публікації фін.звітів - це дата, коли ауд.висновок та фін.звіти, які пройшли ауд.перевірку, стають доступними третім сторонам.

  Аудитор повинен виконати ауд.процедури,  розроблені  для отримання достатніх та відповідних АД того, що всі події, які відбулися до дати аудиторського висновку, і які можуть потребувати коригування або розкриття інф-ції у фін.звітах, були перевірені. Якщо після дати  аудиторського  висновку,  але  до  дати  опублікування фінансових звітів, аудиторові стає відомо про факт, який може суттєво вплинути на фін.звіти, аудитор повинен розглянути,чи треба внести зміни до фін.звітів,  обговорити ці питання з управлінським персоналом та вжити заходів відповідно до обставин. При внесенні змін до фін.звітів аудитор повинен здійснити необхідні за цих обставин процедури й надати упр-кому персоналу новий висновок щодо змінених фінансових звітів.

  Якщо після опублікування фін.звітів аудиторові стає відомо про факт, який існував на дату аудиторського висновку, та який, якби був відомий на цю дату, змусив би аудитора модифікувати свій висновок, аудитор повинен розглянути, чи треба переглянути фінансові звіти, обговорити ці питання з управлінським персоналом та вжити заходів відповідно до обставин.

  Якщо згодом фінансові звіти будуть опубліковані без внесення змін, аудитор повинен вжити заходи для запобігання покладання на аудиторський висновок

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑