Тема: Міжнародна трудова міграція

Віза — це: позначка в паспорті, що дозволяє в'їзд на територію або оїзд територією держави, яка її відкрила.

Для яких груп мігрантів буде забезпечено безперешкодний в'їзд до країни за застосування селективного регулювання імміг­рації: для працівників, які згодні виконувати непрестижну та не­безпечну роботу; спеціалістів для нових і перспективних галузей народного господарства; представників рідкісних професій; уче­них зі світовим іменем; великих бізнесменів.

Доходи країни-експортера робочої сили обмежуються пере­казами емігрантів з-за кордону – не вірно

Експорт робочої сили зменшує безробіття в країні – вірно

Еміграція позитивно впливає на економіку країн з віднос­ним надміром робочої сили, оскільки від'їзд працівників за кор­дон скорочує безробіття - вірно

Залучення в країну зовнішніх фінансових ресурсів не впливає на масштаби трудової еміграції – не вірно

Зовнішня міграція робочої сили - це переселення праце­здатного населення з одних держав в інші терміном понад 1 рік, викликане причинами економічного характеру – вірно

Міжнародна організація, яка сприяє розв'яза ню націона-іих міграційних проблем, а також питань переселення, праце-шітування та соціального захисту біженців, — це:  міжнародна організація з міграцій (МОМ)

Міжнародна трудова міграція з погляду її соціально-економіч­ної форми являє собою процес формування інтернаціональної варто­сті робочої сили, а також сукупність відносин економічної власності між різними суб'єктами з приводу присвоєння створеного нею необ­хідного і додаткового продукту – не вірно

Найбільш адекватними кількісними показниками міжкраїнового переміщення робочої сили показники, що фіксуються у платіжному балансі – не вірно

Об'єктивними обмеженнями міграції робочої сили є:  обмеженість місткості ринків праці в окремих країнах

Обсяги щорічних грошових потоків, пов'язаних з міжнаро­дною трудовою міграцією, набагато нижчі від масштабів інозем­ного інвестування - не вірно

овних імміграційних центрах; незадовільними економічними умовами життя працездатно-
іаселення в країнах еміграції;
циклічним характером економічного розвитку країн світового господарства; вищим технічним рівнем умов праці в країнах імміграції; соціальними умовами для більш повної реалізації своїх мо-івостей в інших країнах.

Перелічіть заходи стимулювання рееміграційних процесів: реалізація програми стимулювання рееміграції та програми професійної підготовки й адаптації реемігрантів, амністія полі­тичних та економічних правопорушень реемігрантів.

Перелічіть основні важелі регулювання міграційних процесів: візовий режим, збільшення оподаткування нерезидентів, со­ціальне страхування резидентів.

Під дією яких економічних факторів зумовлена міжнародна трудова міграція: стабільним, порівняно високим рівнем заробітної плати в

Прибутки від експорту робочої сили в деяких країнах є ва­жливою статтею надходжень до державного бюджету – вірно

Про що свідчить негативне міграційне сальдо: про надмір робочої сили в країні; непривабливість країни для іммігрантів.

Процес формування інтернаціональної вартості робочої сили
включає в себе формування нових витрат, пов'язаних з утриман­ням працівника і членів його сім'ї; появу нових витрат, зумов­лених необхідністю перекваліфікації, отриманням нової професії, вивченням мови та розвитком нових потреб найманого працівника в якісно новому середовищі – не вірно

Розвиток транспорту та зв'язку сприяє посиленню міграції робочої сили – вірно

Сучасний період міжнародної міграції робочої сили харак­теризується недостатнім розвитком регіональних центрів міграції та примусовим характером – не вірно

У разі зростання обсягів імміграції в малу країну рівень середньої заробітної плати в її народному господарстві: зменшиться.

У чому полягають переваги еміграції  та імміграції  для національної економіки:«еміграція»- економії на освіті та професійній підготовці; одержанні економії на соціальних виплатах працівникам; зменшенні безробіття; соціальної напруженості зменшенні в країні; диверсифікації джерел надходження вільно конвертованої валюти в країну. «імміграція»- демографічному розвитку країн; стимулюванні зростання виробництва і додаткової зайня­тості; підвищенні конкурентоспроможності вітчизняної продукції; формуванні додаткового попиту на товари та послуги; стимулюванні зростання виробництва і додаткової зайня­тості; у посиленні позицій вітчизняних виробників на національ­ному, ринку;

Хто дістане чистий економічний виграш у результаті між­народної трудової міграції за незмінних інших умов: працівники, які залишились у країні-донорі, і підприємці в країні-реципієнті трудових ресурсів.

Як вплине імміграція в малу країну на перерозподіл дохо­дів в її національній економічній системі: зростуть надходження від оподаткування доходів працівни-ків-нерезидентів та власників капіталу за одночасного зменшення надходжень від оподаткування доходів власників землі.

Як вплине імміграція в малу країну на умови її зовнішньої торгівлі: обсяги зовнішньої торгівлі зростуть.

Як можна кваліфікувати поняття «міжнародний ринок праці»: систему відносин між країнами світу з приводу узгодження попиту  і прпозиції світових трудових ресурсів, умов формування робочої сили, оплати праці та соціального захисту.

Яке з перелічених нижче визначень найточніше характеризує поняття «біженець»: особа, яка вимушена емігрувати зі своєї країни через загрозу її життю та діяльності.

Якими нормативними актами та нормами здійснюється правове регулювання міграційних процесів на національному , державному  та наднаціональному  рівнях: на національному - нормами національного права і міжнародними нормативно-авовими актами; на державному - нормативно-правовими актами, які розробляються країна-і-учасницями інтеграційного об'єднання для регулювання міг-ційних процесів на своїй території. на  наднаціональному - виключно міжнародними нормативно-правовими актами.

Якими причинами викликаний нинішній етап міжнародної міграції людського ресурсу: демографічними.

Які  економічні  закони  пояснюють  природу  міжнародної трудової міграції: закон попиту і пропозиції; закон нерівномірності економічного розвитку країни; закон відповідності виробничих відносин рівню і характеру розвитку продуктивних сил; капіталістичний закон народонаселення; закон вартості.

Які географічні напрямки міграційних потоків переважали: в епоху Великих географічних відкриттів- примусове вивезення рабів з Африки до Америки, масова еміграція з Європи до Нового Світу (Північна та Південна Америка, Вест-Індія); у період перерос-іня домонополістичного капіталізму в монополістичний (з 80-х рр XIX ст. до Першої світової війни) -міжконтинентальна міграція; у період між двома світовими війнами -. з країн Центральної та Східної Європи до західноєвропей­ських країн; після Другої світової війни - до країн Перської затоки; внутрішньоконтинентальні міграції на європейському та африканському континентах.

Які з країн Європейського Союзу є набільшими на сьогодні споживачами іноземної робочої сили: Німеччина; Франція; Великобританія; Люксембург; Італія; Польща; Естонія.

Які з наведених визначень розкривають зтчіст таких катего­рій, як: «міграція населення»- переміщення населення через кордони  певних територій у зв'язку зі зміною місця проживання, викликане політичними, етніч­ними, релігійними, військовими, сімейними та іншими причинами;«міжнародна трудова міграція»- процес організованого чи стихійного переміщення праце­здатного населення між країнами, що має постійний чи тимчасо­вий характер і викликаний економічними причинами; «еміграція»- виїзд працездатного населення за межі країни перебування; «імміграція»- в'їзд працездатного населення в країну з-за кордону;«рееміграція»- повернення емігрантів до своєї країни на постійне місце проживання.

Які з перелічених важелів належать до адміністративно-правових, а які до економічних  методів регулювання про­сів міжнародної трудової міграції:  адміністративно-правові - розробка законодавства про юридичний, політичний і про­бійний статус іммігрантів; укладання міжурядових угод з регулювання міграції робочої сили; кількісне квотування в'їзду іноземних громадян; запровадження прямих і непрямих заборон на в'їзд; економічні - заохочення іммігрантів щодо повернення на батьківщину; вимоги до мігрантів щодо їхньої кваліфікації, рівня освіти, віку та стану здоров'я; 

Які загрози несуть еміграція  та імміграція  для країни: «еміграція» -. «знекровлення» національного інтелектуального та трудового потенціалу; культурну «дифузію».«імміграція» - загострення криміногенної ситуації в країні; виникнення конфліктів на расовому, національному та релігійному ґрунті; зростання соціальної напруженості в суспільстві; зростання безробіття

Які основні центри концентрації іноземної робочої сили сформувалися на сучасному етапі розвитку світового господарства: північно- та південно американський регіон; західноєвропейський регіон; країни Центральної та Східної Європи; південно-східна та західна Азія.

Які риси характерні для сучасного етапу міжнародної трудової міграції: значне зростання масштабів міграції з залученням в цей процес населення практично всіх країн світу; зростання кількості мігрантів серед наукової інтелігенції і творчої молоді; Обростання обсягів нелегальної міграції; диверсифікація географічних напрямків трудової міграції з виникненням  нових центрів тяжіння робочої сили; диверсифікація міграційних потоків зі змінами статевої і вікової структури мігрантів.

Які сфери процесу трудової міграції не  підпадають під державне регулювання: фінансове становище імігрантів, кількість імігрантів та тривалість перебування іммігрантів в приймаючій країні. (під державне регулювання підлягають соціальний, віковий та професійний склад мігрантів, рівень в'їзду та виїзду іноземних трудящих.)

Які функції щодо регулювання міжнародної міграції виконує МОП, а які — МОМ: МОП: планомірний характер наймання, розподілу й викорис­тання імпортованої робочої сили; МОМ: розробляє довготермінові програми у сфері регулювання міграції, сприяє вирішенню національних міграційних проблем, займається питаннями переселення, працевлаштування та соціального захисту біженців.

Якщо країна спеціалізується на виробництві капіталомістких і трудомістких товарів, то як на неї вплине процес трудової і і грації:  зросте обсяг виробництва трудомістких товарів.

1 2 3 4 5 6 7 8  Наверх ↑