6. ЗАСОБИ КОМПЕНСАЦІЇ ВПЛИВУ НА ПРАЦІВНИКІВ НЕСПРИЯТЛИВИХ УМОВ ПРАЦІ.

Законом України про охорону праці регулюються гарантії прав громадян про охорону праці. При укладенні договору громадянин має бути проінформований власником під розписку про умови праці на підприємстві. Усі працівники підлягають обов”язковому соціальному  страхуванню власником від нещасних випадків і професійних захворювань. Працівники зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці , безплатно забезпечуються лікувально- профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами , газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно- оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу , додатково оплачувану відпустку, пільгову пенсію , оплату прці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в передбаченому законод. Порядку.

При роз”їзному характерові роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально – профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів.власник може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором працівникам пільги і компенсації не передбачені чинним законодавством. На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами спеціальний одяг , спец. Вуття та ін, засоби індивідуального захисту , а також змиваючі та знешкоджуючі засоби.

Відшкодування власником шкоди працівникам у разі ушкодження їх здоров”я:  власник відшкодовує шкоду заподіяну каліцтвом або іншим ушкодженням здоров”я  , пов”язаним з виконанням трудових обов”язків , у повному розмірі втраченого заробітку, а також сплатити потерпілому одноразову допомогу.  У разі смерті потерпілого розмір одноразової допомоги повинен бути не менше п”ятирічного заробітку працівника на його сім”ю і т. д. За працівниками які втратили працездатність  у зв”язку з нещасним  випадком зберігається місце роботи.

Також власником відшкодовується моральна шкода.(страждання, заподіяні працівникові внаслідок фізичного або психічного впливу , що спричинило погірщення або позбавлення можливостей реалізації своїх звичок і бажань , погіршення відносин з оточуючими людьми .і ін.)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  Наверх ↑