ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах господарювання одним з головних завдань є перебудова господарського механізму і вдосконалення системи управління на всіх рівнях. Це означає, що ринкова модель відносин змушує підприємства здійснювати ряд заходів щодо забезпечення адекватності сучасного обліку та аналізу ринкових перетворень, які зумовлюють необхідність пошуку нових форм та методів дослідження господарської діяльності.

З розвитком інтеграційних процесів в українській економіці питання, що пов’язані з удосконаленням принципів побудови фінансової звітності українських підприємств, методики обліку, набули особливого значення, не тільки з точки зору їх відповідності потребам ринкових відносин, а й вимогам міжнародних стандартів. Разом з тим, питання гармонізації національних та міжнародних стандартів обліку і звітності в нашій країні стоїть досить гостро. Першими заходами на цьому шляху стало прийняття нових положень (стандартів) бухгалтерського обліку в Україні. На сьогоднішній день процес гармонізації триває, і наближення системи бухгалтерського обліку в Україні до вимог міжнародних стандартів, що є однією  з умов входження України до ЄС, є особливо актуальним.

Отже, сучасні умови вимагають оптимізації ведення обліку запасів, зокрема малоцінних і швидкозношуваних предметів, підприємства, що обумовлює необхідність додаткового наукового вивчення цієї проблеми.

Раціональна політика удосконалення управління запасами дозволить підвищити фінансову стійкість, платоспроможність  підприємства та зацікавленість інвесторів, збільшити ринкову вартість підприємства, тобто зробити ефективним функціонування фірми на внутрішньому та міжнародному рівні.

Мета і завдання дослідження. Метою дипломної роботи є розробка рекомендацій по удосконаленню системи бухгалтерського обліку, аналізу малоцінних та швидкозношуваних предметів підприємства.

Виходячи з вищевказаної мети, головними завданнями дипломної роботи є:

-                        Розкриття економічної сутності малоцінних та швидкозношуваних предметів, їх місця в структурі активів підприємства, методів оцінки їх вартості;

-                        Вивчення нормативної бази  і спеціальної літератури з теми дослідження;

-                        Дослідження організаційно-економічної характеристики базового підприємства;

-                        Розробка системи бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів підприємства;

-                        Визначення складу і постановка задач автоматизованого обліку і аналізу малоцінних і швидкозношуваних предметів;

-                        Побудова вихідних машинограм та їх використання в управлінні малоцінними і швидкозношуваними предметами;

-                        Розгляд системи аналітичних показників, інформаційної бази і основних методів економічного аналізу;

-                        Проведення аналізу ефективності використання малоцінних і швидкозношуваних предметів;

-                        Надання пропозицій щодо вдосконалення обліку, аналізу малоцінних та швидкозношуваних предметів.

Предмет і об’єкт дослідження. Для написання дипломної роботи використовувались дані будівельного підприємства ТОВ «Лісоводське»      м. Києва.

У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів: Голова С.Ф., Бутинця Ф.Ф., Карпової Г.А., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, постанови Кабінету міністрів України, облікові дані підприємства.

У вищевказаних авторів, та нормативних матеріалах слабо висвітлена сутність малоцінних та швидкозношуваних предметів, документооборот при оформленні руху МШП, а  також недостатньо вивчені особливості бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів. Все назване обумовило вибір даної теми дипломної роботи.

Висновки та пропозиції по обліку, аналізу та контролю малоцінних та швидкозношуваних предметів на досліджуваному підприємстві  допоможуть підвищити економічну ефективність господарської діяльності базового підприємства на сучасному етапі. Від раціональності розміщення та ефективності використання малоцінних та швидкозношуваних предметів в значній мірі залежить успішність роботи підприємства.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  Наверх ↑