Тема 2. КОНСТРУКТИВНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВЗУТТЯ

2.1. Класифікація взуття за призначенням та умовами носіння

2.2. Класифікація взуття за видами та конструкцією заготовки

2.3. Класифікація взуття за статево-віковими групами та розмірами. Система нумерації взуття.

Сучасне взуття конструктивно підрозділяється за такими ознаками: призначенням; видом, наявністю деталей і матеріалів, з яких вони виготовлені; форморозмірами, способом з’єднання деталей тощо. Змінюючи ці елементи конструкції, створюють різноманітні типи взуття певного призначення.

2.1. Класифікація взуття за призначенням та умовами носіння

Взуття призначене для охорони ступні, а отже, і всього організму людини від несприятливої дії навколишнього середовища (низької та високої температур, атмосферних опадів, пилу, бруду, механічних та хімічних впливів, радіації тощо) і забезпечення її трудової діяльності та відпочинку.

Взуття поділяється на побутове та спеціальне.

Побутове взуття – це взуття, яке використовується у побутових умовах і не потребує застосування спеціальних захисних матеріалів та деталей.

Взуття спеціального призначення – це взуття спеціальних конструкцій, в якому при виготовленні можуть бути застосовані захисні матеріали та деталі.

Побутове взуття поділяється на:

- повсякденне, яке використовується в повсякденному носінні на вулиці та в приміщенні;

- модельне, до художньо-естетичних показників і якості якого пред’являються підвищенні вимоги; його використовують для повсякденного носіння та в урочистих випадках;

- домашнє – взуття полегшеної конструкції, яке викорис­товується для носіння вдома;

- легке – взуття полегшених та менш жорстких конструк­цій, яке використовується для носіння на вулиці, для занять фізичною підготовкою, прогулянок.

Взуття спеціального призначення експлуатується в інших умовах, ніж побутове, тому його конструкції, зберігаючи загальні риси того чи іншого виду взуття побутового призначення, мають певні особливості.

Спеціальне взуття поділяється на виробниче, спортивне, ортопедичне та профілактичне.

Виробниче взуття призначене для охорони ступні, а іноді і всієї ноги, від шкідливих зовнішніх впливів, високої та низької температур, води, жирів, нафтопродуктів, кислот, лугів та інших хімічних речовин, ударів та вібрації у виробничих умовах.

Спортивне взуття призначене для полегшення рухів та захисту ніг при заняттях спортом.

Спортивне взуття поділяється за видами спорту на: лижне, ковзанярське, тенісне, велосипедне, туристське, альпіністське, гірськолижне та інше. Конструкції взуття для кожного виду спорту мають особливості, які пов’язані з вимогами, що до них пред’являються.

Ортопедичне взуття призначене для лікування патоло­гічних відхилень в будові стопи. Профілактичне взуття призначене для попередження захворювань ступні, в основному плоско­стопості.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37  Наверх ↑