3. Робота з файловою системою.

Роботу з файловою системою можна здійснювати декількома способами – через меню вікна об’єкта, за допомогою панелі інструментів, через контекстне меню правої кнопки. Деякі операції можна також виконувати перетаскуванням об’єктів.

Меню правої кнопки складає основу роботи з файловою системою . Це меню містить основні дії, які можна провести з тим чи іншим об’єктом. Вид цього меню залежить від того, в якій ситуації воно викликалось.

 

 

 

 

 


Покажчик розташований на вільному місці вікна (тобто жоден з об’єктів не виділений). В цьому випадку меню як правило, має такий вид (рис 10.5а).

 

 

Рис 10.5 а. Рис 10.5 б


Покажчик розташований на об’єкті (не обов’язково виділеному). Тоді меню має вигляд як на рис 10.5 б). Це меню також може мати різні пункти в залежності від того, для кого об’єкту воно викликане. Але більшість команд в них однакова. Далі буде розглянуті основні команди меню та їх застосування для вирішення практичних завдань.

Розглянемо типові операції для роботи з об’єктами

А. Створення власної папки.

Створення власної папки необхідне для впорядкування інформації на носіях. Кожен користувач може створити практично довільну кількість папок і розташувати в них інформації у зручному для себе порядку. Для створення власної папки необхідно виконати таку послідовність дій:

1) Встановити покажчик на вільне місце вікна

2) Викликати меню

3) Вибрати пункти Создать – Папка

4) Ввести ім’я новоствореного об’єкта.  


При цьому в полі імені цього об’єкта буде запрошення у вигляді послідовності рисочок (рис 10.6). Користувач може ввести нове ім’я (рекомендується) або залишити запропоноване операційною системою, просто натиснувши клавішу Enter. В цьому випадку ім’я об’єкта залишиться у вигляді рисочок, що негативно відобразиться на смисловій стороні імені.

 

 

Рис10.6 2.2.


Б. Створення файла.

Створення файла відбувається за допомогою відповідного програмного забезпечення, в залежності від типу файла. Так, програми створюються за допомогою трансляторів, електронні таблиці – за допомогою табличних процесорів, документи – за допомогою редакторів, тощо. Тому створення файлів буде розглянуто далі при вивченні відповідного програмного забезпечення.

В. Створення ярлика.

Нагадаємо, що ярлик являє собою посилання на об’єкт і при значений для швидкого запуску цього об’єкта. Зручність ярликів полягає в тому, що один об’єкт може мати декілька ярликів, розташованих користувачем у різних папках. Запуск об’єкта буде здійснюватись будь-яким з цих ярликів. Є декілька способів створення ярлика. Для цього потрібно:

1) Виділити потрібний об’єкт;

2) Натиснути праву кнопку маніпулятора і не відпускаючи її перемістити покажчик у цільове вікно;

3) З меню, що з’явиться, обрати пункт “Создать ярлык(и)”

Цей спосіб є найбільш зручним для виконання потрібної дії.

Г. Перейменування об’єкта

Ця дія потрібна для зміни імені об’єкта. Для її виконання потрібно виконати таку послідовність дій

1) Виділити об’єкт;

2) Викликати меню;

3) Обрати пункт Переименовать.

4) Ввести нове ім’я об’єкта.

Д. Копіювання об’єктів.

Копіювання інформації необхідне для створення копій об’єкта в інших папках. Для копіювання через контекстне меню потрібно:

1. встановити поточною папку-джерело;

2. вибрати об’єкт для копіювання;

3. викликати для нього меню правої кнопки;

4. обрати пункт Копировать;

5. встановити поточною цільову папку;

6. викликати меню правої кнопки на вільному місці вікна;

7. обрати пункт меню Вставить.

Існує ще декілька способів копіювання: через меню вікна, перетягуванням об’єктів, тощо. Їх пропонується розглянути самостійно.

Е. Переміщення об’єктів

Переміщення здійснюється аналогічно копіюванню. Відмінність полягає в тому, що об’єкт з вихідної папки видаляється. Для виконання цієї дії замість команди Копировать обирається команда Вырезать;

Ж. Видалення інформації.

Для видалення інформації потрібно:

1. виділити об’єкт;

2. викликати меню;

3. обрати пункт Удалить;

4. підтвердити видалення, натиснувши кнопку Да у вікні, що з’явиться.

Для видалення об’єктів за допомогою клавіатури використовується клавішаDel. Якщо необхідно видалити об’єкт, не уміщаючи його у Корзину, необхідно натиснути комбінацію клавіш Shift-Del. В цьому випадку об’єкт буде видалений без можливості відновлення.

В багатьох випадках розглянуті дії необхідно виконати для групи об’єктів. Виділення групи можна здійснити , натиснувши ліву кнопку маніпулятора і утримуючи її, виділити прямокутну область вікна. При цьому будуть виділені всі об’єкти, які потрапили у цю область.

При маніпулюванні об’єктами користувач може випадково виконати інші дії замість запланованих (наприклад, помилково обрати з меню правої кнопки замість дії Создать ярлык дію Удалить, яка знаходиться поруч). В такому випадку необхідно скористатись спеціально передбаченою командою Отменить …, яка присутня в меню правої кнопки, яке викликається на вільному місці вікна (замість ... вказується та команда, яка виконувалась останньою). Відмінити дію також можна за допомогою панелі інструментів вікна папки, натиснувши відповідну кнопку відміни

Роботу з файловою системою можна здійснювати також за допомогою програми Проводник, яка являє собою зручну оболонку; за допомогою меню вікна об’єкта, а також шляхом перетаскування об’єктів.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79  Наверх ↑