Тема 2. Створення графічного інтерфейсу користувача.

Створення графічного інтерфейсу користувача.

Питання теми та основні терміни.

Структура проекта.

Використання елементів управління.

Використання методів.

Інформаційні матеріали теми

2.1. Структура проекта.

Складові проекта.

Проект, створений мовою VBA, являє собою набір форм та модулів. Ці об’єкти компілюються у файл двійкового коду. Конкретний вміст того, що входить до складу програми, міститься у файлі проекту.

Поняття форми розглядалась у попередній темі. Як вже зазначалось, проект може містити декілька форм. Однак активною у кожен момент часу виконання проекту може бути лише одна з них.

Модуль являє собою набір команд, яки не пов’язаний з конкретною формою чи елементом управління. Ці команди є спільними для всього проекту. Проект може містити декілька модулів. Крім того, модуль може також містити оголошення даних, які є спільними для всього проекту.

Кожна складова проекту записується на диск у окремому файлі .Так, форми зберігаються у файлах з розширенням FRM, модулі - у файлах з розширенням BAS. Якщо форма містить малюнок або інші графічні елементи, то вона записується до файлу з розширенням FRX. Файл проекту форми має розширення VBP. Він містить перелік файлів, з яких складається даний проект.

Для того, щоб з проекту створити додаток, потрібно провести його компіляцію, тобто, перевести оператори в машинні команди. В результаті буде створений єдиний EXE-файл.

Порядок створення проекту.

Створення проекту мовою VBA складається з двох етапів. На першому етапі потрібно створити інтерфейсну частину проекту. Тобто, потрібно задати форму, розташувати на ній потрібні елементи управління і задати початкове налагодження цих елементів.

Другий етап полягає у створенні кодової частини проекту. Тобто, потрібно задати виконання дій, які повинен виконувати проект. Другий етап більш трудомісткий і полягає в створенні процедур опрацювання подій. В цих процедурах потрібно вказати дії, що будуть виконуватись в результаті маніпулювання відповідними елементами управління.

Оскільки проект може містити ще й модулі, які також складають кодову частину, то їх створення також як правило здійснюється на цьому етапі.

Якщо засоби VBA використовуються для створення процедур та функцій користувача табличного процесора, то форми можуть не використовуватись, і в цьому випадку вміст проекту обмежується лише створенням модулів.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28  Наверх ↑