Етнодержавознавство Шифр дисципліни - 6.030405/00/2.01

Курс 2; семестр 3; всього годин - 108; на тиждень - 3 год.; 3 кредити. Обов'язкова

Попередні умови: 6.030405/00/2.03, 6.030405/00/3.04.

Мета курсу: сформувати у студентів масив знань стосовно етнодержавницького розвитку суспільства, де в основу покладаються такі поняття як етнос, нація, держава. Потрібно зазначити, що проблеми суспільного розвитку переважної більшості країн сучасного світу значною мірою пов'язані з таким феноменом як етнічність. Сьогодні він привертає увагу великої кількості вчених, політиків, громадських діячів у силу різних причин.

Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:

1.             Римаренко Ю.І. та ін. Етнодержавознавство. Теоретико-методологічні засади. Підручник. - К., 2001.

2.             Мала Енциклопедія Етнодержавознавства. Ред. Римаренко Ю.І. - К., 1996.

3.             Політологічний Енциклопедичний Словник. - К., 1997.

4.             Касьянов Г. Теорії нації та націоналізму. - К., 1999.

5.             Сміт Е. Національна ідентичність. - К., 1994.

Викладацький склад

Макар Віталій Юрійович - доцент, кандидат політичних наук.

Методика викладання та методи навчання: лекційні та семінарські заняття, індивідуальні консультації, дискусії, зустрічі з українськими та зарубіжними дипломатами.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: екзамен (усний).

Правознавство

Шифр дисципліни - 6.030405/00/1.09

Курс 2; семестр 4; всього годин - 81; на тиждень - 3 год.; 2,25 кредиту. Обов'язкова

Попередні умови: 6.030405/00/2.03.

Мета курсу: поглибити знання студентів з проблем теорії держави і права, конституційного, муніципального, трудового, цивільного, адміністративного, екологічного, сімейного, кримінального права, а також сформувати у студентів відповідні навички, щоб вони могли використовувати отримані знання для безпосередньої практичної діяльності. При опануванні даною дисципліною студент повинен знати: особливості історичного процесу виникнення держави і права, зміст понять правотворення, правореалізації, законність і правопорядок, правомірна та протиправна поведінка, правова культура та правове виховання, різновиди та особливості застосування юридичної відповідальності за галузевою ознакою. Студент повинен вміти: орієнтуватися у основних нормативно-правових актах (законах та кодексах з кожної галузі права в Україні) з даної дисципліни (Кодекс законів про працю, Земельний, Цивільний, Цивільно-процесуальний, Сімейний, Кримінальний, Кримінально-виконавчий, Господарський, Бюджетний, Житловий кодекси та Кодекс про адміністративні правопорушення); подавати загальну характеристику судової, правоохоронної та правозахисної діяльності в Україні.

На основі отриманих теоретичних знань та практичних умінь, виробити у студентів потребу у самостійному пошуку знань з даного предмету, сформувавши у них дискусійність та евристичність мислення.

Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:

1.             Керецман В.Ю., Семерак О.С. Правознавство: навчальний посібник. - К., 2002.

2.             Конституційне право України / За ред. В. Я. Тація, В. Ф. Погорілка, Ю.М. Тодики. - К., 1999.

3.             Правознавство / За ред. Копєйчикова В. В. - К., 2003.

4.             Семерак О. С. Судові і правоохоронні органи України. Навчально-методичний посібник. - Ужгород, 2002.

5.             Матишевський П. С. Кримінальне право України. - К., 2002.

Викладацький склад: Козачук Олег Олександрович - асистент. Кушнір Микола Петрович - асистент; Патарак Іван Вікторович - асистент.

Методика викладання та методи навчання: лекційні та семінарські заняття, індивідуальні консультації, розв'язування практичних задач та тестових завдань, дискусії, колоквіуми, інтерактивні заняття.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: залік (усний).

Світова економіка і міжнародні економічні відносини Шифр дисципліни - 6.030405/00/3.03

Курс 2; семестр 4; всього годин - 108; на тиждень - 3 год.; 3 кредити. Обов'язкова

Попередні умови: 6.030405/00/2.02.

Мета курсу: ознайомити студентів з структурою економіки окремих країн і груп країн, а також тенденцією їхнього розвитку і чинників, що впливають на економічні процеси у цих країнах. При опануванні даною дисципліною студенти будуть обізнані з особливостями економічно розвинутих країн (США, Японії, ФРН, Франції, Великої Британії, Італії і Канади), економіки країн, що розвиваються (з спеціальним наголосом на економіці нових індустріальних країні і найменш розвинутих країн), а також країн з перехідною економікою (економіка Російської Федерації, економіка КНР, економіки країн Центрально-Східної Європи). Важливе значення у курсі приділяється внутрішньоеконоімчній і зовнішньоекономічній політиці урядів. Крім цього у курсі визначається роль зовнішньоекономічних зв'язків України з іншими державами у процесі формування української економіки. Важливе значення у курсі приділяється вивченню діяльності впливу міжнародних економічних організацій на формування світових міжнародних економічних відносин.

Таким чином, студент після опанування даною дисципліною володітиме достатніми знаннями з проблем світової економіки і міжнародних економічних відносин.

Для кращого засвоєння курсу пропонується такі літературні джерела:

            Авдокушин Е.Ф. Международные экономические отношения. Учебное пособие. - М.,2001 - 340 с.

            Міжнародна економіка / За ред. Ю.Г.Козака і В.М.Новацького. - Одеса: Латсар, 2001. - 435с.

            Мировая экономика. Экономика зарубежных стран / Под.ред.В.П.Колесова и М.Н.Осьмовой. - М.: Флинта, 2001. - 480 с.

            Погорлецкий А.И. Экономика зарубежных стран. - С-Пб., 2000. - 492 с.

            Ростов Є.Ф. Економіка країн світу. Довідник. - К.: Картографія, 1998. - 382 с.

Викладацький склад:

Моцок Віталій Іванович - доцент, кандидат політичних наук. Кушнір Микола Петрович - асистент; Козачук Олег Олександрович - асистент.

Методика викладання та методи навчання: лекційні заняття, індивідуальні консультації, дискусії, рольові ігри; семінарські заняття.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: залік (усний).

Управління зовнішньополітичною та зовнішньоекономічною діяльністю

Шифр дисципліни - 6.030405/00/3.04

Курс 2; семестр 4; всього годин - 81; на тиждень - 3 год.; 2,25 кредиту. Обов'язкова

Попередні умови: 6.030405/00/2.02, 6.030405/00/3.01, 6.030405/00/3.02.

Мета курсу: сформулювати у студентів необхідний рівень знань з управління зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності. При опануванні даною дисципліною студент оволодіє теоріями управління зовнішньоекономічної діяльності; визначиться з причинами і передумовами розвитку зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності. Крім того у курсі знайшли своє відображення питання здійснення зовнішньоекономічної діяльності України: експортно-імпортні операції, функціонування системи інститутів та інструментів регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Студенти мають можливість ознайомитися з діяльністю міжнародних фінансових організацій, вільних економічних зон і міжнародних товарних ринків. Під час проведення спецкурсу студенти ознайомляться з сучасними теоріями і концептуальними засадами зовнішньополітичної діяльності України, а також ідентифікацією учасників зовнішньополітичної діяльності, їх ресурсів, цілей та засобів. Курс надає можливість студентам визначитися з проблемою національних інтересів і співвідношенням національної і міжнародної безпеки, а також системою зовнішньої політики, її структурою і середовищем зовнішньополітичної діяльності.

Таким чином, студент після опанування даною дисципліною володітиме значними знаннями з дисципліни управління зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності.

Для кращого засвоєння курсу пропонується такі літературні джерела:

1.             Бабин Э.П. Основы внешнеэкономической политики: Учебное пособие для вузов. - М.: АОЗТ МИКО Коммерческий вестник, 1997. - 126 с.

2.             Внешнеэкономическая деятельность предприятия. Основы: Учебник для вузов / Гордеев и др. Под ред. Л.Е.Стровского. - М.: Закон и право, ЮНИТИ, 1996.-408 с.

3.             Кузнецов Н.В. Регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине (практическое пособие). - К.: СПЛАЙН, 1998. - 220 с.

4.             Прокушев Е.Ф. Внешнеэкономическая деятельность: Учеб.-практич. пособие. - М.: ИВЦ "Маркетинг", 1998. - 208 с.

5.             Управління зовнішньоекономічною діяльністю: Навч. посібник/ Під заг. ред. А.І.Кредісова. - К.: ВІРА-Р, 1997. - 448 с.

Викладцький склад:

Моцок Віталій Іванович - доцент, кандидат політичних наук. Кушнір Микола Петрович - асистент.

Методика викладання та методи навчання: лекційні заняття, індивідуальні консультації, дискусії, рольові ігри; практичні заняття.

Країнознавство

Шифр дисципліни - 6.030405/00/3.06

Курс 2; семестр 4; всього годин - 216; на тиждень - 5 год.; 6 кредитів. Обов'язкова

Попередні умови: 6.030405/00/3.01, 6.030405/00/3.02, 6.030405/00/3.09.

Мета курсу: поглибити знання студентів з історії, сучасного економічного, суспільного та культурного розвитку провідних країн світового співтовариства; привити студентам навички самостійної роботи із монографічною літературою, матеріалами сучасної преси, інтернет- ресурсами з країнознавчої проблематики. При опануванні дисципліною студент повинен знати: основні напрями соціально-економічного й політичного розвитку провідних країн світу; мати комплексне бачення розвитку регіону Центрально-Східної Європи у контексті глобалізаційних процесів. Студент повинен уміти: аналізувати проблеми геоекономічного та геополітичного розвитку світових держав та країн регіону, особливо тих з них, що безпосередньо впливають на внутрішню і зовнішню політику України.

На основі отриманих теоретичних знань та практичних умінь, виробити у студентів потребу у самостійному пошуку знань з даного предмету, сформувавши у них дискусійність мислення при опануванні учбовим матеріалом.

Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:

1.             Міжнародні відносини та зовнішня політика (1980-2000 роки). - К., 2001.

2.             Экономика США: Учебник для вузов / Под ред. В.Б. Супяна. - СПб., 2003.

3.             Копиленко М.Л. Українсько-німецькі відносини: здобутки, проблеми, персепективи. - К., 1996.

4.             Василевский А. Восток, Запад и Польша. - М., 1989. - 320 с.

5.             Кіш Є. Європейський вибір соціуму Угорщини на зламі XX - XXI ст. // Людина і політика. - 1999. - № 3.

Викладацький склад:

Фісанов Володимир Петрович - професор, доктор історичних наук; Швидюк Сергій Мирославович - асистент; Кушнір Микола Петрович - асистент.

Методика викладання та методи навчання: лекційні та семінарські заняття, колоквіуми, презентації, індивідуальні консультації, проведення дискусій у позалекційний час.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: екзамен (усний).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32  Наверх ↑