Румунська мова

Шифр дисципліни - 6.030405/00/5.13*

Курс 2-3; семестр 3-6; всього годин - 432; на тиждень - 4 год.; 12 кредитів. Факультативна.

Мета курсу: розвиток здібностей та здатності студентів користуватися румунською мовою для досягнення комунікативних цілей. Основне завдання практичного курсу полягає в тому, щоб навчити студентів працювати з фаховою літературою, вільно її читати, розуміти основний зміст прочитаного, формулювати питання за змістом і відповідати на них, реферувати зміст прочитаного українською та румунською мовами.

Також студенти повинні опанувати системою діалогічних реплік, які дозволять йому спілкуватися з носіями мови, вміти складати ситуативні діалоги.

В процесі досягнення зазначеної вище мети реалізуються загальноосвітні, пізнавальні та виховні завдання. Задля цього пропонується оволодіти змістом декількох інформативних документів, у яких йде мова про університет, місто, державний устрій України, її міжнародні контакти тощо. Практичний курс з румунської мови враховує особливості історичного факультету, зокрема спеціальності „країнознавство", елемент якої присутній упродовж усієї навчальної програми.

Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:

1.             Криган Д., Современный румынский язык. Пособие для русскоязычных. - Кишинэу: Шега, 1999.

2.             Румунсько-український словник. - Бакєу: Баковія, 1999.

3.             Українсько-румунський словник. - Бакєу: Баковія, 1999.

4.             Попеску Ш., Граматика румунської мови. - Бухарест, 2000.

Викладацький склад:

Саїнчук Дойна Михайлівна - асистент.

Методика викладання та методи навчання: практичні заняття, індивідуальні, групові консультації, педагогічні ігри, дискусії.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: 3 заліки, екзамен (усний).

Іспанська мова (основна іноземна мова) Шифр дисципліни - 6.030405/00/2.04

Курс 1 - 4; семестр 1 - 8; всього годин - 972; на тиждень - 4,75 год.; 27 кредитів. Обов'язкова

Мета курсу: розвиток здібностей та здатності студентів користуватися іспанською мовою для досягнення комунікативних цілей. Основне завдання практичного курсу полягає в тому, щоб навчити студентів працювати з фаховою літературою, вільно їх читати, розуміти основний зміст прочитаного, формулювати питання за змістом і відповідати на них, реферувати зміст прочитаного українською та іспанською мовами.

Також студенти повинні опанувати системою діалогічних реплік, які дозволять йому спілкуватися з носіями мови, вміти складати ситуативні діалоги.

В процесі досягнення зазначеної вище мети реалізуються загальноосвітні, пізнавальні та виховні завдання. Задля цього пропонується оволодіти змістом декількох інформативних документів, у яких йде мова про університет, місто, державний устрій України, її міжнародні контакти тощо. Практичний курс з іспанської мови враховує особливості історичного факультету, зокрема спеціальності „країнознавство", елемент якої присутній упродовж усієї навчальної програми.

Бакалавр повинен знати основну артикуляцію, будову іспанської мови, всі явища та спеціальні конструкції морфології та синтаксису. Лексичний мінімум в обсязі 3000 одиниць активно засвоєної лексики, пасивного запасу - 3500 одиниць.

Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:

1.             В.В.Шишков, Іспанська лексика. Підручник.(Розмовна іспанська мова) . Тов."ВП Логос", К.,2004.

2.             А.Гонсалес-Фернандес, Н.М. Шидловская, А.В. Дементьев. Учебное пособие по испанскому языку. - М Высшая школа, 2003

3.             Е.И. Родригес-Данилевская, А.И.Патрушев, И.Л. Степунина. Учебник испанского языка. Практический курс для начинающих. - М.ЧеРо, 2002

4.             А.И.Патрушев. Учебник испанского языка. Практический курс (продвинутый этап). - М.2003.

5.             Кармен Рамирес-Ибаньес, Харда Кувер . Тесты по испанскому языку. К.: Астрель.АСТ, 2002.

Викладацький склад:

Будник Тетяна Олексіївна - асистент;

Балановська Валентина Романівна - асистент.

Методика викладання та методи навчання: практичні групові заняття, комунікативно спрямовані з особистісною орієнтацією, на яких взаємопов'язане навчання видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання та переклад, письмо), консультації.

Оцінювання:

поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: 3 заліки, 5 екзаменів (усний).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32  Наверх ↑