ТЕМА 1.1. Роль обчислювальної техніки та інформатики 

 На сучасному етапі розвитку суспільства

· комп’ютерні технології сьогодні

· застосування комп’ютерів у різних сферах діяльності людини

 Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки та програмного забезпечення до неї є однією із характерних рис сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основною компонентою яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Сьогодні неможливо уявити сучасний офіс чи лабораторію без повсякденного та широкого застосування комп’ютерної техніки. Комп’ютер став неодмінним атрибутом працівників багатьох професій. На сьогоднішній день майже не залишилось сфер людської діяльності, де б не використовувався комп’ютер.

Освіта. Комп’ютери стають особливо корисним інструментом у сфері освіти. У деяких застосуваннях, таких як стандартне навчання, вони можуть служити прекрасними помічниками для викладача та студента. Ідеально підходять вони і для самоосвіти, коли мета і зміст курсу чітко визначені. При розв’язанні ряду задач добре запрограмовані комп’ютери можуть виявитись кращими за середнього викладача. Незамінним помічником комп’ютер є і для дистанційного навчання.

Бізнес. Перші кроки комп’ютерів у бізнесі відносяться до банківської та страхової справи, де приходиться обробляти щоденно величезні масиви даних. Коли в 1950-х роках у банках ввели чеки з магнітним кодом, з’явилася можливість обробляти їх на комп’ютерах. Комп’ютери стали доступними касирам банків та інших фінансових установ, а з розширенням використання автоматизованих касових машин стали витісняти і самих касирів. Для проведення автоматичних та швидких банківських операцій через комп’ютер використовуються кредитні та дебетові картки. реалізація концепції "банк тут і зараз" залежить від розповсюдження технології електронного переведення грошових засобів, що грунтується на використанні комп’ютерів. Наступним логічним кроком є проведення банківських операцій з домашніх комп’ютерів.

 Зв’язок. В області автоматизації управлінських робіт комп’ютери, пов’язанні телекомунікаціями, застосовуються до таких задач як обробка електронної пошти, текстів та документів. За допомогою офісного та настільного комп’ютера можна скласти записку, зробити розрахунки, накреслити графіки, перевірити орфографію і автоматично передати результати електронною поштою. Комп’ютери також використовуються для проведення телефонних розмов (так звана IP-телефонія). Телефонна мережа майже повністю керується комп’ютерами. У найближчі роки вона повністю перейде з аналогової на цифрову передачу сигналів. У результаті з’явиться можливість посилати прямо додому різноманітну інформацію, включаючи живі зображення.

Виробництво. Комп’ютери швидко завоювали ведучі позиції і на виробництві. Із появою станків з числовим управлінням та промислових роботів, які забезпечили автоматизацію специфічних виробничих процесів, комп’ютери та телекомунікаційні мережі дозволили розгорнути створення так званих комплексних автоматизованих виробництв. На таких виробництвах всі технологічні процеси, включаючи основні вузли, транспортери та конвеєри контролюються та регулюються комп’ютерними мережами.

 Екологія. Важливу роль комп’ютерна техніка відіграє в галузі збереження та охорони навколишнього середовища, забезпечуючи накопичення, зберігання та обробку інформації про джерела та суб’єкти забруднення. Крім цього, потужні експертні системи дозволяють моделювати екологічні ситуації та приймати правильні рішення в критичних екологічних ситуаціях.

Можна навести масу прикладів використання комп’ютерів, але очевидно одне, що всюди, де потрібна швидка обробка великої кількості інформації чи виконання рутинних та багаторазово повторюваних задач, виникає потреба у комп’ютерах.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29  Наверх ↑